TRONDITËSE/ 30-vjeçari sulmon për vdekje anëtarët e familjes, raportohet për dhjetëra viktima

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Iran, ku një i ri ka vrarë familjen e tij prej 12 anëtarësh. CNN raporton se 30-vjeçari ka vrarë familjen e tij me një kallashnikov, ndërsa më pas është ekzekutuar nga forcat e sigurisë në provincën Kerman. Thuhet se mes viktimave janë babai dhe vëllai i tij.

Dyshohet se shkaku i vrasjes masive, në një fshat të thellë, ishte një mosmarrëveshje familjare.

Tri vjet më parë, një punëtor i shkarkuar i një institucioni shtetëror në Iran vrau tre njerëz dhe plagosi pesë të tjerë para se ta vriste veten.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *