Shefi i Krimeve të Rënda zbulon detaje nga hetimet që çuan në vrasjes e Pëllumb Metës: Fëmijët deklaruan se…

Shefi i Krimeve të Rënda në Durrës, Elton Shahini, në një studio televizive zbuloi detaje të reja intervistat hetimore të fëmijëve të Pëllumb Metës që e vranë në banesë e më pas duke e groposur në kasollen e bangëtive në oborr

“Pasi fëmijët bënë kallëzim për humbjen e babait kanë deklaruar se nuk ishte hera e parë që largohej, nga dy deri në 10 ditë, ata thonin se ishte konsumues dhe kishte probleme. Më pas është gjetur makina e Pëllumbit, rreth 2-3 kilometra larg nga banesa e viktimës. Pasi u gjet mjeti u kërkua në këtë sektor, pasi menduam që trupi mund të ishte pranë makinës. Më pas janë marrë sërish familjarët, teksa jepnin versionin e tyre. Ne kishim dyshime se personi nuk kishte konflikte dhe ngulëm këmbë se ishte diçka e brendshme. I vumë përpara faktit që është diçka e brendshme. Hyseni gjatë intervistimit na tregoi se çfarë kishte ndodhur duke e shpallur fajtore Hygertën.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *