Ndërron jetë ushtari i Forcave Ajrore

Një ushtar i Forcave Ajrore të SHBA i vuri flakën vetes para ambasadës izraelite në Washington, në shenjë proteste ndaj sulmeve në Gaza

CNN raporton se ushtari ka humbur jetën.
Protesta e 25-vjeçarit, Aaron Bushnell, i cili është në detyrë aktive në Forcat Ajrore të SHBA-së dhe pamjet e bëra duke i vënë flakën vetes, janë përhapur në rrjetet sociale.
Në video, Bushnell e identifikon veten si ushtar aktiv në Forcat Ajrore të SHBA dhe thotë: “Unë nuk do të marr më pjesë në gjenocid”.
Me të mbërritur para ambasadës, Bushnell hodhi benzinë mbi kokë, i vuri flakën vetes dhe bërtiti pa pushim “Liri për Palestinën”.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *