Kjo është kafeneja e shqiptarëve që po i “çmend” serbët (FOTO)

Duke luajtur, duke pirë e brohoritur mund t’i gjesh shqiptarët e një qyteti të Gjermanisë, të madh përafërsisht sa Vushtrria.

Ata mblidhen në kafenenë e Miqail Beadinit, e cila në mes të Gjermanisë, mbanë ngjyrat kuq e zi në çdo kënd dhe ka emrin “Shqiponja”.

Është më se evidente se ka aq shumë shqiptarë në Gjermani, por këto fotografi të siguruara nga gazetametro.net tregojnë se ata jetojnë më të bashkuar se kurrë.

Ata përcjellin me fanatizëm çdo ndeshje të kombëtares dhe përfaqësueses së Kosovës, për çka, ata thonë se janë shumë krenarë.

Kjo kafene ndodhet në qytetin gjerman Alsdorf, e cila ësht në Komunën Aachen, e që ndodhet shumë afër kufirit me Holandën dhe Belgjikën./


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *