I ra pllaka e betonit sipër, humb jetën tragjikisht 54-vjeçari shqiptar

Pas pesë punëtorëve që humbën jetën në shembjen e Firences, një tjetër vdekje në punë u regjistrua të premten në Kalabri.

Bëhet fjalë për punëtorin 55-vjeçar shqiptar, Edison Malaj, i cili po ngarkonte pllakat në një kamion, por njëra doli nga një vinç dhe u godit nga një pllakë betoni në kokë. Puntori ka nderruar jete ne vendin e ngjarjes.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *