E trishtë! Modelja e njohur përplaset për vdekje kur ndaloi makinën në anë të autostradës

22 vjeçarja Cristina Rosa de Oliveira, kishte ndaluar në xhepin e autostradës GO-217 pranë Piracanjuba, në shtetin brazilian të Goias.
Por në incidentin tragjik të 13 shkurtit automjeti i Cristina dhe dy shoqeve të saj nisi të shfaqte probleme

Policia e Goias tha se drejtuesja vërejti probleme me një nga rrotat e përparme dhe ndaluan për të kontrolluar, duke dalë nga mjeti në anë të autostradës.

E reja kishte tentuar të riparonte defektin por ishte goditur papritur nga një automjet që kalonte me shpejtësi dhe tragjikisht humbi jetën në vendngjarje.

Shoferi automjetit që e goditi raportohet se nuk ndaloi dhe u largua nga vendngjarja.

Automjeti goditës po udhëtonte në një drejtim me atë të viktimës.

Mikesha e viktimës Laura Teixeira, shkruante në rrjetet sociale: “Ne përfunduam organizimin e punës për agjencinë tonë që prisnim prej kohësh, por ndodhi tragjedia. Të desha shumë mikesha ime, një dhimbje të madhe ndjej”.

Zyrtarët thanë se hetimet vijojnë për rrethanat e tragjedisë dhe kapjen e autorit të dyshuar


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *