E rende/ “Nuk mundem me” i dha fund jetes 41 vjecarja, telefonoi te vellain perpara se te kryente aktin amaneti qe i la

Një 41-vjeçare i ka dhënë fund jetë ditën e djeshme duke pirë fostoksinë. Viktima Shpresa Krëku mësohet se përpara se të kryente aktin e rëndë ka telefonuar të vëllanë duke i thënë: “Nuk mundem më, amanet fëmijët”.
Pas telefonatës nga 41-vjeçarja, i vëllai ka shkuar menjëherë në banesën e saj në fshatin Bilçë të Beratit ku e ka gjetur në gjendje kritike.

Ai e ka dërguar fillimisht në Spitalin Rajonal Berat dhe më pas është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, ku gjeti humbi jetën 15-minuta pas mbërritjes.

Nëna e dy fëmijëve raportohet se ka pirë 3 kokrra fostoksinë pas një debati në telefon me bashkëshortin e saj, Çlirim Krëku, i cili prej një viti jeton në Selanik të Greqisë.

Ende është mister shkaku i vetëhelmimit të nënës së dy fëmijëve, ndërkohë që në lajmërinin e vjekjes nuk përmendet emri i bashkëshortit, vetëm prindërit, vëllai dhe fëmijët.

41-vjeçarja ka kërkuar në momentet e fundit të jetës ta varrosnin në fshatin Banaj pranë familjes së saj.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *