Arrestohet krimineli i njohur Shqiptar në Spanjë me ndihmën e Interpolit

Garda Civile në Barcelonë të Spanjës ka arrestuar një person të kërkuar në Shqipëri për çështje të pazgjidhura si anëtar në një organizatë kriminale dhe krime të lidhura me pasuritë. Ai u kap pasi u arratis nga një postbllok në C-31 pranë Sitges, Barcelona.

Shkak u bë një mjet parandalues që kërkonte armë dhe drogë dhe agjentët më pas panë se një person që ende nuk kishte kaluar kontrollin e kishte braktisur automjetin e tij, sqaroi Garda Civile në një deklaratë të kësaj të premteje.

Shqiptari iku në këmbë, duke hedhur poshtë një lugine dhe duke injoruar oficerët që e urdhëruan të ndalonte.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *