AKSIDENT I RËNDE/Raportohet për 3 të vdekur dhe dhjetra të lënduar

Në një aksident të rëndë trafiku që ndodhi në afërsi të Preshevës, tre emigrantë kanë humbur jetën, ndërsa 12 persona janë lënduar, mes tyre edhe shoferi i cili është arrestuar pas aksidentit nën dyshimin për kontrabandë me njerëz. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 23, në rrugën ndërmjet fshatrave Aliđercë dhe Reljan, kur automjeti ka dalë nga rruga.

Në aksident humbën jetën tre persona, ndërsa 12 të tjerë u plagosën. Mes të plagosurve ishte edhe drejtuesi i mjetit, i cili përveç plagëve të marra, akuzohet edhe për kontrabandë me emigrantë. Katër persona të lënduar janë pranuar në Qendrën Shëndetësore të Vranjës; tre me lëndime të lehta janë liruar pas ndihmës së parë, ndërsa shoferi, po ashtu me lëndime të lehta, është mbajtur për operacion.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *